مسعود مردیها

کارآفرین

طراح سایت

مترجم و مدرس

طراح گرافیک

شاعر و نویسنده

عاشق پیشرفت و خدا

مرا ابراهیم بنامید

مسعود مردیها

کارآفرین

طراح سایت

مترجم و مدرس

طراح گرافیک

شاعر و نویسنده

عاشق پیشرفت و خدا

مرا ابراهیم بنامید

مطالعات

Good Book
Read More Than Thousands of Papers

چه کتاب هایی را خوانده ام؟

0 +
کتاب خوانده شده

قرآن کتابیست که از خواندن آن نباید غافل شد و چیزی نیست که یکی دوبار خوانده شود بلکه باید جملات آن را حفظ و در زندگی به کار گیریم. من این کتاب را بارها خوانده ام و توصیه جدی به خواندن آن به شما دارم. مبادا مرگ به ما برسد و کتاب مخلوقین را بارها خوانده اما کتاب خالق را حتی یک بار نخوانده باشیم.

(القواعد السديدة في إثبات أصول الشريعة والعقيدة) باللغة الفارسية
مؤلف: دکتر طه حامد دلیمی
مترجم: محمدابراهیم کیانی

این کتاب هم که شامل روش های استنباط اصول عقاید اسلامیست به خصوص برای شیعیان می تواند تغییرات و مبانی مهمی بوجود آورد. خواندن این کتاب 80 صفحه ای را به شما توصیه می کنم.  لینک دانلود
تاریخ تکمیل مطالعه: یکشنبه مورخ 1399/05/26

اتفاق خوب، آدمهای خوب، شرایط خوب
مؤلف:
محمد هلاکویی
بالاخره تونستم اولین #کتاب از برنامه #کتابخوانی 97 رو تموم کنم. کتابی که نویسنده عزیز اون، دوست عزیزم آقای هلاکویی @halakoei بهم هدیه داد. #کتاب #موفیقیت بامبوئی نام کتاب هست. سه قسمت داره این کتاب به نظر من. بخش اول موضوعات و مسائل مربوط به موفقیت و #هدف گذاری هست که خب با اینکه در سایر کتاب ها هم می شه پیداش کرد ولی خب نگارش ایشون هم خالی از لطف نیست. جذابیت این قسمت متوسطه. قسمت دوم که مربوط به مصاحبه با برندهای کسب و کار کشور نظیر #دیجیکالا ، #کافهبازار و #سامیتا و … هست قسمت جذابیه و حاوی بیم ها و امیدهای زیادی هست. این قسمت اگر بیشتر بود و با برندهای دیگه ای هم صحبت شده بود خیلی به جذابیت کتاب اضافه می کرد. ولی خب همین قسمت کتاب کافیه که شما این کتاب رو بخونید. در بخش سوم که بیشتر به یک نتیجه گیری شبیه هست مطالب بسیار مفیدی در خصوص #بازاریابی و آمارهای مربوط به #بازاریابیدیجیتال وجود داره که حداقل در ابعادی دیدگاه منو نسبت به تولید محتوا تغییر داد برای همین خیلی دوسش داشتم. کتاب از نگارش نسبتا خوبی برخوردار هست و نکات ویرایشی کمی توش به چشم می خوره که بد نیست اصلاح بشه. از نویسنده این کتاب به خاطر تلاشش تشکر می کنم و این کتاب رو به دوستان فعال در حوزه دیجیتال توصیه می کنم….
تاریخ تکمیل مطالعه: 1397

مؤلف: ناصر الدین البانی
مترجم: شهباز محسنی / زیبا نریمان

این کتاب 212 صفحه ای بر مبنای روایات صحیح روش های نماز خواندن پیامبر رو به صورت کامل و دقیق بیان می کنه و حاوی روایات خیلی مفید هست. روش استنباط رو تا حد زیادی یاد میده و تحلیل های تحقیقی جالبی داره. البته مقدمه 50 صفحه ای اون یه کم نا متعارفه و خیلی زیاده که من نخوندم ولی در مجموع این کتاب بدون نظر به مذهب خاصی مستقیم سراغ سنت پیامبر رفته و از اون استدلال میاره که خیلی جالبه. در کل اگه کسی اهل نماز خوندنه این کتابو بخونه حتما.
تاریخ تکمیل مطالعه: چهارشنبه مورخ 1399/06/05

مؤلف: رابرت الکس جانسون
مترجم: سیمین موحد
کتاب #طلای_درون رو به توصیه یک آشنا و دوست مطالعه کردم. کتاب کم حجم و کوچکی هست و من توی یکی دو ساعت همشو مطالعه کردم. نمی گم کتاب خوبی نبود بلکه می گم من ازین کتاب خوشم نیومد. با وجود اینکه نویسنده به دنبال بیان یک واقعیت که بدست آوردن #استقلال درونی بود می گشت و بر مبنای تفکرات #یونگ تلاشی برای بیان منظورش کرده بود اما به نظر با انتخاب شیوه نادرست ادبیاتی و به کار گیری الفاظ و مثال ها از هدفش دور شده بود. تکرار کلمات (کلمه طلا در حد افراط) ، ترجمه غیر منسجم و ثقیل، مثال های سطح پایین و گاها نامربوط، بیان مسائل غیر قطعی و غیر علمی، اتکا به فرهنگ #بودا و افکار هند، بیان مسائل ماوراالطبیعه به نحوی غیر مستند، از ایرادات اساسی این کتاب به شمار میاد. وقتی این کتاب رو با برخی کتاب های دیگر مقایسه می کنم می بینم واقعا حرفی برای گفتن ندارد. البته آن آشنا می گفت باید در شرایط خاصی باشی تا کتاب برایت معنا پیدا کند ولی خب من در شرایط عادی فعلا این کتاب رو بررسی می کنم.
در توضیحات پشت جلد کتاب آمده است: «همواره یکی از دغدغه‌های ما این بوده است که مستقل، با #اقتدار، شجاعانه و دلیرانه در عرصه‌های مختلف زندگی ظاهر شویم. ولی از آن جایی که همواره ما کارهایی را بلد نیستیم و مسیرهایی در زندگی برایمان ناآشناست، مجبور می‌شویم به کسی تکیه کنیم. مجبوریم در تصمیم‌گیری‌های مهم زندگی‌مان کسب اجازه کنیم. به همین خاطر #طلای_وجودیمان که همان استقلال‌مان است را این گونه به دیگران واگذار می‌کنیم. باید یاد بگیریم که چه زمان طلای وجودی‌مان را برای نگهداری به دیگران بدهیم؟ چه زمانی باید برویم و طلای‌مان را پس بگیریم؟ اگر زمان پس گرفتن، طرف مقابل نخواست طلای ما را به ما پس دهد چه باید بکنیم؟ از طرفی باید بدانیم ما هم برخی مواقع باید طلای همسر، همکار، فرزند و یا دوستمان را از آنها بگیریم و زمانی که قدرت کسب استقلال‌شان را پیدا کردند سریعا طلای آن‌ها را به آن‌ها برگردانیم؟ شما باید بدانید چگونه این نقش را خوب ایفا کنید تا هم خودتان دچار دردسر نشوید و هم دیگران را دچار مشکل نکنید.» خواندن این کتاب را به دیگران توصیه نمی کنم…
تاریخ تکمیل مطالعه: 1397

مؤلف: عبدالعزیز بن عبدالله بن باز
مترجم: اسحاق دبیری

این کتاب 44 صفحه ای به نظر من دید خییل ناقصی از موسیقی و آواز رو ارائه می داد و فقط به دنبال این بود که تمام مسائل رو به زور کلام و نه با استدلال قانع کننده به سمت حرام بودن مطلق موسیقی سوق بده. به نظر من موسیقی یک مسئله دامنه دار است و نمی توان به صراحت هر موسیقی و آوازی را حرام دانست. البته درست است که اکثر موسیقی و آواز مبتذل و بیهوده است ولی تمام آن این گونه نیست. لااقل این کتاب نمی تونه تحقیق کافی و مناسبی برای به نتیجه رسیدن باشه.
تاریخ تکمیل مطالعه: پنجشنبه مورخ 1399/06/06

مؤلف: لوئیس کرستنر
مترجم: مهندس امیر توفیقی
امروز فرصت کردم خلاصه کتاب چه کسی می گوید فیل ها نمی توانند برقصند اثر لوئیس کرستنر مدیر اسبق IBM رو مطالعه کنم. خلاصه خوانی هم خوب است چون به مغز کتاب یم پردازد. کتاب، حاوی مطالبی در خصوص نجات شرکت بزرگ IBM که یک شرکت تکنولوژی چند ملیتی است می باشد. این تجربیات برای کارآفرینان و فعالان شرکتی حاوی مطالب ارزنده و مفیدی است. اینکه شرکت های بزرگی مثل IBM نیز ممکن است به خاطر خطاهای سازمانی و فرهنگ غلط حاکم در شرکت به مرز ورشکستگی برسد و چگونه یک مدیر که بویی از تکنولوژی نبرده است با رویکردهای صحیح می تواند یک شرکت 70 میلیارد دلاری را از ورطه ی سقوط نجات دهد. کرستنر در این کتاب بیان می کند که عوامل یک شرکت چگونه می توانند با تقابل و جنگ داخلی به روند رشد آن ضربه بزند و جنگ چند ساله او در IBM برای اصلاح فرهنگ آن چگونه منجر به تحولات اساسی در آن شد.
مطالعه خلاصه این کتاب را به مدیران و فعالان اقتصادی توصیه می کنم.
تاریخ تکمیل مطالعه: 1397

مؤلف: عبدالعزیز بن عبدالله بن باز
مترجم: اسحاق دبیری

این جزوه 30 صفحه ای در صدد اثبات اینه که بگه سنت مثله قرآن حفظ شده – با اینکه من نتونستم بپذیرم محور اصلی این جزوه رو چون خلافش رو سراغ دارم ولی خب این متن منو برای پرداختن به مسائلی دیگه به فکر فرو برد. در مجموع مطالب مفید و خوبی توی این جزوه هست. البته من کمی با سبک آقای بن باز موافق نیستم و حس می کنم می خواد با الفاظ مطالبی رو به آدم بقبولونه!
تاریخ تکمیل مطالعه: جمعه مورخ 1399/06/07

مؤلف: فلورانس اسکاول شین
مترجم: گیتی خوشدل
آخرین کتابی که خوندم کتاب فاخر چهار اثر نوشته فلورانس اسکاول شین. به جرات میتونم بگم این کتاب جزو 5 کتاب خوبیه که میتونم توصیه کنم. افرادی که پیش زمینه قرآنی دارند و با خدا غریبه نیستند این کتاب رو برای رشد ایمان و روش زندگیشون حتما باید بخونند. کتاب ساده و بی پیرایه به بیان مسائل جهان بینی و روش درست زندگی کردن و ایمان راسخ به خدا پرداخته و روح های متلاطم رو آرام میکنه. اعتقادات این زن عجیبه و واقعا ما به عنوان یه مسلمان وقتی از روش زندگی این زن مطلع میشیم احساس عجز میکنیم. همون مثل قدیمیه به عمل کار برآید به سخن دانی نیست. حتما و حتما و حتما بخونید به خصوص اگر در شرایط دشواری گیر کردید.
تاریخ تکمیل مطالعه:
1397

مؤلف: محمد عوده رحیلی
مترجم: قریب الله مطیع
این کتاب را در عاشورای 99 خواندم. 61 صفحه بود و خلاصه ای از کتاب اصلی به زبان فارسی بود.  کتاب در صدد بیان فضیلت روزه عاشورا و بیان پیشینه این روز از دید اهل سنت هست. با خوندن این کتاب متوجه می شید که این روز فقط منحصر به شهادت امام حسین ع نیست و پیشینه بسیار گسترده ای داره و روز با فضیلتی هست. در نهایت به تغییرات و تحریفات تاریخی رخ داده در رفتارهای مردم در این روز از بعد از شهادت امام حسین پرداخته و به بررسی بدعت های رایج در اهل سنت و شیعه در این روز پرداخته. در مجموع میشه این کتاب رو در یک ساعت مطالعه کرد. خوندنش خالی لطف نیست. کتاب رو از کتابخانه عقیده می تونید دانلود کنید.
تاریخ تکمیل مطالعه: یکشنبه 9 شهریور 99

مؤلف: نیک سرنیچک
مترجم: مجید سلیمانی

این کتاب که هدیه ای از طرف یک دوست خوب بود کتابی بسیار سنگین و مهم به شمار می رود. مشخص است نویسنده اهل تحقیق بوده و مباحث کاربردی و علمیست. کتاب از ترجمه خوبی هم برخورداره و مطالعه این کتاب نیاز به دقت دارد. مباحث کتاب تقریبا  چهره های پنهان سرمایه داری های نوین و تکنولوژی را نشان می دهد و هشدارهایی در این زمینه به همراه دارد. در مجموع این کتاب رو به کسانی که در حوزه تکنولوژی فعالیت دارند توصیه می کنم.

به دوستانم این کتاب رو امانت می دهم.
تاریخ تکمیل مطالعه: آبان 99

مؤلف: عبدالله بن عبدالعزیز
مترجم: اسحاق دبیری
این کتاب 123 صفحه ای حاوی مطالب و نکات بسیار مهمی در مورد دیدگاه اهل سنت به قضیه امام حسین و سایر ائمه می باشد. این کتاب با استناد به روایات و اقوال شیعه و علمای آن به رد برخی خرافات و بدعت های شیعیان چه در قضیه عاشورا و چه در سایر موارد می پردازد و حقیقتا کتاب ارزشمند و روشن گریست. غیر ممکن است  شیعه ای این کتاب را بخواند و به تامل فرو نرود. من مطالعه این کتاب رو به همه توصیه می کنم. این کتاب در گوگل قابل دانلود هست.
تاریخ تکمیل مطالعه: سه شنبه 11 شهریور 99

این لیست با توجه به تاخیر زمانی منتشر شده و ناقص است و به مرور تکمیل می شود. همچنین ترتیب خاصی برای کتاب ها در نظر گرفته نشده است.

کتاب خوبی می شناسید؟

به من معرفی کنید