ترجمه کتاب تصمیم (اثر جیم پالمر) مسعود مردیها

کتاب جیم پالمر (تصمیم، شلیک نهایی برای موفقیت) یکی از کتاب هایی است که در پروسه ترجمه کتاب های موفقیت به آن برخورد کردم و تصمیم گرفتم آن را ترجمه کنم.... مراحل ترجمه این کتاب تا جایی پیش رفته است و همچنان ادامه دارد....
****************************** جیم پالمر تصمیم مسعود مردیها
تصاویر جیم پالمر

تصاویر جیم پالمر

تصاویر جیم پالمر

تصاویر جیم پالمر

تصاویر جیم پالمر

تصاویر جیم پالمر

تصاویر جیم پالمر

تصاویر جیم پالمر

توضیحات و مقدمه کتاب

تصمیم شلیک نهایی برای موفقیت
Decide The Ultimate Success Trigger
نویسنده: جیم پالمر
مربی رویای کسب و کار تو
By Jim Palmer
Your Dream Business Coach
با مقدمه از میلین بنسون استریک توسعه دهنده کسب و کارهای خرد آمریکا
With a foreword by Melanie Benson Strick America’s Leading Small Business Optimizer
مقدمه
اگر شما کارآفرین هستید و یا اینکه می خواهید کسب و کاری راه بیندازید و یا اینکه به کاری مشغولید و در کنار آن کسب و کار دیگری دارید (Sidepreneur) یا اینکه صاحب کسب و کار کوچکی هستید و به دنبال گسترش و سودآوری بیشتر آن می باشید، این کتاب برای شما نوشته شده است. این کتاب به ایجاد هرچه سریع یک کسب و کار سود آورتر کمک می کند.
کتاب «تصمیم» ثابت می کند که «شلیک نهایی موفقیت» خود باشید. من به شما توصیه می کنم که این کتاب را به صدر کتابهایی که باید حتما بخوانید انتقال بدهید (می دانم که کتابهایی در برنامه دارید) و مطالعه آن را هرچه سریع تر شروع کنید. چرا به این سرعت؟! زیرا هیچ یک از مهارت ها و استعدادهایتان و هیچ یک از سیاست های بازاریابی شما که قرار است به کار گرفته شود، شما را به سوی ایجاد رویای کسب و کارتان هدایت نمی کند! مگر اینکه ماشه موفقیت نهاییتان را بچکانید. هیچ چیز به اندازه این قدرتمند نیست.
تصمیم یکی از مهم ترین کتابهایی است که تا کنون نوشته ام و ثابت خواهد که که مهم ترین کتابی است که شما در طول سفر کارآفرینی خود باید بخوانید.
من در اکتبر 2013 کتاب هایی نظیر «برای رسیدن برایش صبر نکن » و «رویای کسب و کارت را همینک بساز» را منتشر کردم. در آن زمان من در پنج سال توانسته بودم پنج کتاب بنویسم و صادقانه بگویم مطمئن نبودم که بخواهم کتاب دیگری را به رشته تحریر در بیاورم! نوشتن یک کتاب نیاز به میزان قابل توجهی زمان و وقت، فداکاری و انرژی دارد و با توجه به تقاضای روزافزون برای برنامه های آموزشی من و اجرای سالانه دو رویداد (در آکادمی رویای کسب و کار) من فکر می کردم که می بایست (فعلا) از نوشتن فارغ شوم.
اما همه این افکار تغییر کرد زمانی که من تلنگرهایی را حس می کردم. در مارس 2014 در گردهمایی پرفروش «رویای کسب و کار» در لاس وگاس، عنوان بخشی را آموزش دادم به نام «موفقیت – طرز تفکر و ثروت» و افراد حاضر در آن جلسه بسیار آن را دوست داشتند. در حقیقت آنها بیش از تصور من از آن استقبال کردند. در این بخش من قسمت های متعددی از سفر کارآفرینی خودم را توضیح دادم بویژه آن قسمت هایی که به طرز تفکر من راجع به موفقیت، ثروت، قرض، و صدها تصمیمی که من در سالهای اولیه و دشوار شروع کسب و کارم گرفتم. تعهد من نسبت به کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای کوچکی که در آموزشگاه «رویای کسب و کار» شرکت می کنند این است که با ایشان شفاف باشم و از نحوه ایجاد رویای کسب و کار خودم و اینکه چگونه وارد بازار کار شدم و امروز نیز آن را توسعه می دهم پرده بردارم. شرکت در یک رویداد کسب و کار و آشنایی با آخرین فناوری ها و روش های روز یک قسمت از کار است اما من احساس می کردم که بیان چالش های ابتدایی، اشتباهات، و جزئیات فریب دهنده ی راه اندازی یک کسب و کار نیز آموزنده و مفید خواهد بود. تبیین برخی از مشکلات و چالش ها و ناملایمات شخصی آن هم جلوی حاضران یک جلسه، کار آسانی نیست اما وقتی من برخی کارآفرینان را با اشک در چشم می دیدم، می دانستم که به درحال نزدیک شدن به هدفم هستم. بعدا فهمیدم که چالش ها و مشکلات من اموری منحصر به من نیستند و در بسیاری از جنبه ها داستان من با داستان آنها یکی است. بیان این موارد هم برای من و هم برای آنها مفید بود.
این موارد اولین تلنگری بود که من دریافت کردم.
در سپتامبر 2014 در رویداد «رویای کسب و کار» در فیلادلفیا من این بخش را مجددا آموزش دادم. وقتی صحبت هایم تمام شد برخی از کارآفرینان به من توصیه می کردند که کتابی در مورد طرز تفکر بنویسم و روی این موضوع تمرکز کنم که طرز تفکر چگونه با صدها تصمیم و انتخابی که کار آفرینان تازه کار در زمان شروع کسب و کارشان می گیرند در ارتباط است. تلنگری دیگر!
در وقت استراحت بعدی تعدای دیگر از شرکت کننگان به من نزدیک شدند و به صورت خصوصی بیان کردند: " که آنچه من در مورد خودم بیان کردم را عمیقاً در تجربه خودشان لمس کرده اند و در برخی موارد به آنها شجاعت و دلگرمی لازم برای ادامه دادن در دل مشکلات را داده است، برای آنکه ادامه دهند ادامه دادن را!" شگفت انگیز است!
پس از پایان جلسه یکی از کارآفرینان که من بسیار به احترام می گذارم و او را تحسین می کنم به من گفت: " جیم! من معتقدم که تو باید تجربیات خود را برای طیف وسیع تری از مخاطبین بیان کنی زیرا کارآفرینان به شنیدن این تجربیات نیاز دارند. به ویژه در شرایط دشوار اقتصادی فعلی، بسیاری از کارآفرینان درگیر هستند و به جای سخنرانی های رایج موفقیت، شنیدن آنچه که شما با آن مواجه شدید و اینکه برای ساختن رویای کسب و کارتان چگونه بر آن مشکلات غلبه کرده اید بسیار مفید و الهام بخش خواهد بود. بووووم! تلنگری دیگر!
تصمیم! (به منظور) بهبود و اجرای یک رویداد زنده انرژی فراوانی را می طلبد، و من معمولاً چند روزی را پس از آن برای بازیابی انرژی به خودم مرخصی می دهم. پس از رویداد فیلادلفیا یکی دو روز را در قایقم در خلیج زیبای چیساپیک (Chesapeake Bay) گذراندم. در این دو روز در مورد تجربه قدرتمندی که به دست آورده بودم فکر می کردم؛ به تلنگرهایی که خورده بودم.
در زندگی آموخته ام هیچگاه تلنگرها (و تجربیات تازه) را نادیده نگیرم. در قایقم تصمیم گرفتم که کتابی را بنویسم که اکنون در دستان شماست. بله من تصمیم گرفتم ازافکارم مبنی بر فراغت از نوشتن کتاب چشم پوشی کنم و کتاب «تصمیم» را بنویسم.
اینک من چندین کسب و کار را اداره می کنم اما بزرگترین لذت من کمک کردن به سایر کارآفرینان برای شروع و توسعه کسب و کارهای پربازده است. از طریق پروژه رویای کسب و کار و برنامه های آموزشی خود نیز تا حد زیادی به این هدف دست یافته ام. اما با نوشتن این کتاب قادر خواهم بود که حتی به کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای کوچک بیشتری کمک کنم تا کسب و کار خود را به مرحله بالاتری ارتقا بدهند.
توجه: این یک کتاب طرز تفکر دیگر (مانند سایر کتاب های موجود) نیست. کتاب «تصمیم» در مورد اهمیت و قدرت ایجاد کسب و کار در زمانی است که شما توانایی تصمیم گیری دارید. در مورد صدها انتخابی است که به عنوان کارآفرین اتخاذ می کنیم. برای به چالش کشیدن شما برای انجام کاری است که من در طول شش سال کلاس های آموزشی ام فرا گرفته ام و آن اتخاذ تصمیم می باشد؛ گفتن آری یا نه و حتی شاید هم راه به جایی نمی برد. تصمیمی که اتخاذ آن برای بسیاری از کارآفرینان دشوار است.
انتخاب یک مسیر یا مسیر های دیگر و گام برداشتن به سوی جلو. (باید دانست که ) تصمیم گیری و حرکت به سمت جلو و در مواقع نیاز اتخاذ تصمیمات اصلاحی، یکی از مهمترین رفتارهایی است که کارآفرینان عادی را از کارآفرینان بسیار موفق متمایز می کند. هیچ چیز مانند تصمیم گیری نمی تواند به موفقیت سرعت ببخشد.
اعتماد ریشه در موفقیت دارد و موفقیت نیز از حرکت به سمت جلو نشئت می گیرد و حرکت سریع تر به سمت جلو از توانایی (و اعتماد) برای تصمیم گیری سریع و اجرای آن سرچشمه می گیرد.
در مورد این کتاب چنین تصور کنید که بین من و شما جلسه ای خصوصی و آموزشی در حال برگزاری است. این کتاب را کتابی جدی و پر جنب و جوش خواهید یافت و مثل همیشه می توانید روی من حساب کنید تا صادقانه و بی پرده توصیه ها و پیشنهادات خودم را به شما عرضه کنم. همچنین می توانید برای بیان صحبت هایی بی پرده که منجر به موفقیت چشم گیر شما به عنوان یک کارآفرین می شود، و موجب رشد رویای کسب و کارتان می گردد و شما را به سبک زندگی دلخواهتان می رساند، روی من حساب کنید. بر خلاف صحبت رو در رو که می توانید بازخورد صحبت را به صورت آنی دریافت نمایید نوشتن کتاب اغلب شما را متحیر می کند که آیا این اطلاعات تاثیر مداوم دارد یا نه؟ پس اگر این کتاب به شما کمکی بزرگ یا حتی کوچک نمود من بسیار مشعوف می گردم که شما مرا مطلع نمایید! شما می توانید در صفحه فیسبوک من نظری ثبت نمایید و یا اگر ترجیح می دهید که نامی از شما ذکر نگردد لطفا به آدرس زیر به من ایمیل بزنید:
guru@thenewsletterguru.com
من از شنیدن و خواندن پیام شما خوشحال می گردم.
در پناه خداوند باشید و امیدوارم که کتاب «تصمیم» بتواند شلیک نهایی شما برای موفقیت باشد.