مسعود مردیها

کارآفرین

طراح سایت

مترجم و مدرس

طراح گرافیک

شاعر و نویسنده

عاشق پیشرفت و خدا

مرا ابراهیم بنامید

مسعود مردیها

کارآفرین

طراح سایت

مترجم و مدرس

طراح گرافیک

شاعر و نویسنده

عاشق پیشرفت و خدا

مرا ابراهیم بنامید

نوشته های بلاگ

حقایق و اطلاعاتی درباره کشور سوئیس

حقایق و اطلاعاتی درباره کشور سوئیس

حقایق و اطلاعاتی جالب در مورد کشور سوئیس

گروه ترجمه: عباس جوشقانی ، سارا براتیان، صفورا براتیان، محدثه گلزار مشکی و مجید اسماعیلی – ویرایش نهایی متن: مسعود مردیها

با این 35 حقیقت برتر در مورد سوئیس دانش خودتون رو در مورد این کشور محک بزنید. آیا می دانستید خاستگاه نوارهای چسبی و داروهای روان گردان (LSD) سوئیس است و اینکه گران ترین قهوه دنیا در این کشور وجود دارد؟

چقدر سوئیس را خوب می شناسید؟ در زیر ترکیبی از اطلاعات جالب و آموزنده می آید تا شما را برای دیدن این کشور یا زندگی کردن در آن آماده کند. خودتون رو محک بزنید و ببینید چه تعداد از این 35 حقیقت برتر در مورد سوئیس را قبلا می دانسته اید.

سوئیس یکی از دو کشوری است که پرچم مربعی دارد.– حکومت واتیکان تنها کشوری است در جهان که غیر از سوئیس پرچم مربعی دارد.پرچم سوئیس مربع قرمزی است که در میان آن یک صلیب سفید وجود دارد.

سوئیس برای جنگ هسته ای احتمالی آماده است – طبق قوانینی که به هر کسی حق دسترسی به سرپناه را در ساختمان خودش یا در محلی نزدیک به آن داده است در سوئیس برای پناه دادن به کل جمعیت به اندازه کافی سرپناه ایجاد شده است. ارتش سوئیس انبارهای توپخانه ای زیرزمینی پر از سلاح که به صورت ماهرانه در منازل حومه شهر در وسط روستاهای پر جمعیت استتار شده است را نگه می دارد.

نقاط اصلی دسترسی سوئیس برای مواقع حمله دشمن آماده انفجار شده است. یکی از سیاست های دفاعی کشور سوئیس نابود کردن تمام جاده های اصلی ، پل ها و دسترسی خطوط راه آهن به داخل کشور در موقع تجاوز بیگانگان می باشد. حداقل 3000 نقطه در سراسر کشور آماده انفجار در لحظه هشدار می باشد.

قهوه در یکی از شهرهای سوئیس به نام زوریک (Zurich) گران ترین قهوه در دنیاست این قهوه در سالی که در آن هستیم ( 2016) حدود 65/3 دلار آمریکا قیمت دارد. سوئیس همچنین خاستگاه قهوه ی فوری می باشد، زمانی که شرکت نستل (Nestle) در سال 1867 توسط هنری نستل (Henri Nestle) در سوئیس آغاز به کار کرد سالها بعد در سال 1938 توانست نسکافه را تولید کند.

در سوئیس شهروندان می توانند هر قانون تصویب شده توسط پارلمان را به چالش بکشند– آنها می توانند 50000 امضاء بر ضد آن قانون در طی 100 روز جمع آوری نمایند. در صورت موفقیت، رای ملی ارجحیت پیدا کرده و رای دهندگان در مورد پذیرش یا رد آن قانون با نظر اکثریت تصمیم می گیرند.

برخی از اختراعات مشهور در جهان متعلق به سوئیس است – برای مثال آنها مخترع نوارهای چسبی، سلفون، چاقوی چند کاره ارتش سوئیس، پوست کن سیب زمینی، فونت کامپیوتری و معروف هلوتیکا [1]، داروهای روان گردان، شکلات طلایی و شیر شکلات هستند. آنها همچنین در معرفی ورزش لوژ سواری و سورتمه سواری به جهان پیشتاز هستند. دانشمندان سوئیسی همچنین به منظور درمان بیماری های ذهنی و تسکین درد بوسیله داروهای روان گردان (LSD) مشغول انجام تحقیقات فراوانی هستند.

مردان سوئیسی بالاترین امید به زندگی را در جهان دارا هستند. بر مبنای آمار سازمان سلامت جهانی (WHO) در سال 2015 امید به زندگی برای مردان سوئیسی از لحظه تولد 3/81 سال و برای زنان 3/85 بوده است. این آمار سوئیس را در رتبه دوم طولانی ترین امید به زندگی در جهان پس از ژاپن قرار می دهد. جمعیت سوئیس نیز رو به پیری می باشد؛ تقریبا یک پنجم جمعیت سوئیس 65 سال به بالا هستند.

قوانین سوئیس نگهداری از حیوانات خانگی را به صورت تکی ممنوع کرده است.– طبق این مصوبه نگهداری تنها یک موش، یک راسو، ماهی و قناری و حتی یک خوک و دیگر حیوانات خانگی به صورت انفرادی غیر قانونی می باشد. سوئیس به علت دارا بودن سختگیرانه ترین قوانین حمایت از حقوق حیوانات در جهان، تنها نگه داشتن چنین حیواناتی را مصداق تجاوز و بد رفتاری قلمداد می کند.

در سوئیس برای نگه داری از سگ مردم می بایست مالیات پرداخت کنند – مالیات سالیانه بر اساس وزن و اندازه سگ تعیین می گردد. همچنین صاحبان سگ در سوئیس ملزم به گذراندن دوره ای آموزشی برای فراگیری نحوه صحیح مراقبت از حیوانات خانگی می باشند.

بر مبنای گزارشات جهانی سوئیس یکی از بهترین مکان های دنیا برای به دنیا آمدن، زندگی کردن و شاد بودن است – سوئیس در سال 2015 در رتبه شادترین کشور دنیا قرار گرفت و در سال 2016 پس از دانمارک از میان 156 کشور در جایگاه دوم رتبه بندی شد و این در حالی است که طبق گزارش کیفیت زندگی مرکز مرسرز (Mercer) در سال 2016،  زوریک (یکی از شهرهای سوئیس)  دومین شهر ایده آل برای زندگی پس از وین معرفی شد. بر مبنای اعلام مرکز هوش اقتصادی (EIU) در سال 2013، سوئیس بهترین کشور برای به دنیا آمدن است.

[1] – این لغت در زبان لاتین به معنای سوئیس است. لینک منبع مقاله


خوشحال می شوم نظرتون رو راجع به این نوشته در زیر برام کامنت کنید و اگر از این مطلب خوشتون اومد اون رو با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


برچسب:
0 0 آراء
رأی دهی به مقاله
guest
2 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده تمام نظرات
مهران احمدی
میهمان
مهران احمدی

سوئیس یکی از بهترین کشورهاست من عاشقشم چون هم انسانیت و حس نودوستی دارند و هم خیرو نیکوکارند هم دنبال علم و دانش هستند. برای همین خدا بهشون نظر انداخته و قیافه زیبا بهشون داده است و نعمت‌های طبیعیشون را بیشتر کرده است.

2
0
من رو با درج دیدگاه، از نظرتون با خبر کنیدx