سوالاتی که تیم های استارت آپی باید از هم بپرسند؟

سوالاتی که تیم های استارت آپی باید از هم بپرسند؟

1- تکلیف مدیر پروژه را باید مشخص کنیم؟
هر تیمی نیاز به یک مدیر پروژه دارد. باید بهترین شخص مشخص شود. دقت کنید که این مسئولیت مسئولیت دشواری است و نباید آن را دست کم گرفت. فداکاری برای تیم و مهم بودن نتیجه نسبت به همه چیز اولویت دارد. پس این موارد را فدای شخص گرایی و منیت نکنیم.
2- میزان پاسخگویی اعضا به مدیر پروژه چقدر است؟
مدیر پروژه باید در محیطی محترمانه، بسیار قاطع از هم تیمی ها بازخواست کند و گزارش عملکرد تهیه نماید. و اعضا هم باید بدون در نظر گرفتن هر عامل خارجی به طور دقیق به مدیریت گزارش دهی نمایند. باید بتواند به صورت روزانه و دائمی به مدیریت پروژه اعلام وضعیت کند.
3- میزان همفکری و هم صحبتی اعضا نسبت به همدیگر چگونه است؟
وقتی چند نفر دور هم جمع می شوند تا کاری را شروع کنند باید از اخلاق و رفتار و روحیه کار تیمی یکدیگر مطمئن شوند. بسیاری از استارت آپ ها به خاطر عدم هماهنگی و سازگار نبودن خلقیات و عدم رعایت اصول و اخلاق حرفه ای کسب و کار از هم می پاشند. پس قبل از شروع همکاری با شخصی حتما رفتارهای اورا با معیارهای حرفه ای کسب و کار محک بزنید.
4- گرفتاری های زمانی اعضا چگونه است و آیا می توانند زمان لازم برای پروژه را صرف کنند؟
گاهی عده ای از نیروهای استارت آپی خوب دور هم جمع می شوند و ساعت ها رو ایده ای به بحث و گفت و گو می نشینند و با هم تبادل نظر می کنند. کلی هم خوشحال ازینکه همین روزهاست که شروع کنیم و خیلی زود به نتیجه برسیم. غافل ازینکه دو نفر از اعضا خوب که به وضعیت گرفتاری های خود نگاه می کنند می بینند زمان بسیار کمی را می توانند برای پروژه وقت بگذارند و عملا با این زمان کم پروژه به هیچ نتیجه ای نخواهد رسید. قبل از هر کاری از فراغت وقت همکار خود مطمئن شوید.
5- تعهد اعضا به مکان کاری چقدر است؟
اعضای یک تیم کاری برای روحیه دادن و حس کنار هم بودن لازم است به هر حال روزی دور هم جمع شوند و وقت مشترکی را مصروف کار گروهی خود بکنند. حس باهم بودن برای یک تیم کاری باید احساس شود. گاهی افرادی نمی توانند اصلا برای گروه وقت بگذارند و اصرار به دورکاری دارند. نه اینکه دورکاری مطلقا نهی می شود بلکه دورکاری مطلق موجب تضعیف روحیه همفکری و گروهی می شود. ببینید همکار شما در مورد این سوال چه پاسخی می دهد.
6- ویژن و دیدگاه شما برای انتهای این کار چیست؟
گاهی افراد برای شروع کار باهم توافق دارند ولی برای انتهای آن و اینکه هر کدام چه مسیری را برای آینده آن پروژه ترسیم نموده است بعد ها به اختلاف می رسند. کلیات مسیر باید برای همه یکسان باشد تا بعد اختلاف سلیقه زیاد موجب از بین رفتن کسب و کار نشود
7- جایگاه ها آیا برای همه مشخص شده است ؟
همه اعضا باید طی توافقی در مورد جایگاهها به نتیجه برسند. جایگاه موسس، جایگاه هم موسس، کارمند و ... مواردی هستند که زود باید مشخص شوند.
8- آیا در بحث های قانونی جدی و پیگیری هستید؟
راه اندازی یک شراکت مالی قطعا بدون دردسر نخواهد بود ولی زمانی این دردسر به حداقل ممکن می رسد که تمامی مراحل کاری به صورت قانونی و حقوقی مکتوب گردد. لااقل به صورت یک سند امضا شده بین اعضا
9- آیا اعضا می توانند به کار سرمایه تزریق کنند؟
اینکه خود اعضا هم بتوانند به کار سرمایه اضافه کنند پدیده ی خوبی است. این مورد و اینکه آنها در ازای تزریق پول چه انتظاری از گروه دارند بسیار مهم است و باید مشخص گردد.
10- آیا دست به امضای اعضا خوب است؟
به منظور جلوگیری از هر گونه اختلاف که نهایتا به پیشرفت کار منتهی می گردد تمامی تصمیمات و صورت جلسات و ... می بایست بر روی کاغذ آمده و به امضای ذی نفعان برسد. بدون شک.
11- کیفیت خروج آیا برای اعضا مشخص است؟
همیشه در شروع کار به فکر این هستیم که عضوی را به گروه اضافه کنیم ولی آیا فکر کرده اید که برای فرآیند خروج هم باید مراحلی را در نظر بگیریم. هر کسی باید بداند در هر زمان از کار به چه کیفیتی از تیم کاری خارج می شود. مشخص نبودن این مورد ممکن است منجر به دردسر شود.
12- آیا با فرد زمان شناسی دارید همکاری می کنید؟
وقت شناسی و تعهد به ددلاین ها و حسن انجام کار برای پیشبرد اهداف یک تیم کاری ضروری است. ببینید همکار شما انسان متعهد و زمان شناسی هست یا نه؟
13- آیا زمان های کاری شما با هم جور است؟
گاهی برخی افراد هستند که علاقه دارند شب تا صبح کار کنند و برخی برعکس. به هر حال تیم کاری باید زمان هایی را در روز در کنار هم باشند و در کنار هم کار کنند.