مسعود مردیها

کارآفرین

طراح

مترجم و مدرس

شاعر و نویسنده

عاشق پیشرفت و خدا

مرا ابراهیم بنامید

مسعود مردیها

کارآفرین

طراح

مترجم و مدرس

شاعر و نویسنده

عاشق پیشرفت و خدا

مرا ابراهیم بنامید

نوشته های بلاگ

آسیب شناسی در همین نزدیکی

اردیبهشت 5, 1396 2-- دست نوشته ها
آسیب شناسی در همین نزدیکی

فرهنگ ازدواج در کشور ما

امروز بیرون از محل کارم منتظر بودم تا زمان کاریم تموم بشه و برم خونه، ناخداگاه از دو تا دختر که داشتند از اونجا رد میشدند شنیدم که یکیشون می گفت:

“همه چی داره، خونه داره ماشین داره کارم داره”

اونا رد شدند و من کمی به فکر فرو رفتم. لحظه ای این فکر آزارم داد که چه بلایی سر طرز تفکر دختران جامعه ما داره میاد! چرا وقتی جوونی خونه داره ماشین داره و کارم داره میگند همه چی داره؟! نمیخوام این سه مورد رو زیر سوال ببرم که موارد مهمی هستند ولی چرا اخلاق و منش خوب، سبک زندگی بشردوستانه، اهل ایمان و معرفت بودن، مردانگی و از خودگذشتگی، صداقت و درستکاری و… جزو این همه چی حساب نمیشه؟! وقتی این چیزا برای دخترای جامعه ما همه چی میشه پسرای جامعه هم برای رسیدن به این دختران باید همه چیزو توی اون سه مورد خلاصه کنند. اینجاست که توی یه جامعه همه چیز توی این سه مورد تعریف میشه و جامعه به سمت انحطاط فکری سمت و سو پیدا میکنه و تفکر مادی نگر و سطحی در جامعه حاکم میشه. اینجاست که والدین به ظاهر دین دار و معرفت محور، حاضر نیستند دخترشون رو به ازدواج جوانان سالم و ارزشی در بیاورند و در ساخت یه زندگی کمکشون کنند. اینجاست که شیعیان دو آتیشه و مدعیان و طرفداران ساده زیستی امام علی بین یه دوراهی قرار میگیرند.
در یک کلام مردم ما حس خوب و کمال رو توی چیزایی منحصر کردند که واقعا همه چیز نیست.

کاش طرز تفکرمان تغییر کند، کاش…


خوشحال می شوم نظرتون رو راجع به این نوشته در زیر برام کامنت کنید و اگر از این مطلب خوشتون اومد اون رو با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


برچسب:
1 دیدگاه
  • مسعود 5:36 ب.ظ اردیبهشت 5, 1396 پاسخ

    ممنون میشم نظرتون رو برام در این خصوص بزارید… چون واقعا من خودم به خاطر رفارهای فهمیده و جاافتاده خانواده خانمم و خود خانمم هیچگاه خدا رو شکر درگیر این خواسته های ضد فرهنگ نشدم. دقیقا هیچ کدوم ازین شرایط رو نداشتم که ازدواج کردم ولی با تلاش به همش هم رسیدم.

یک دیدگاه بنویسید