مسعود مردیها

کارآفرین

طراح

مترجم و مدرس

شاعر و نویسنده

عاشق پیشرفت و خدا

مرا ابراهیم بنامید

مسعود مردیها

کارآفرین

طراح

مترجم و مدرس

شاعر و نویسنده

عاشق پیشرفت و خدا

مرا ابراهیم بنامید

نوشته های بلاگ

موسیقی بی نظیر بین ستاره ای

ژانویه 17, 2020 2-- دست نوشته ها
موسیقی بی نظیر بین ستاره ای

موسیقی چگونه با تو حرف می زند

تجربه نوشتی از مسعود مردیها

چند روز پیش با جمعی از دوستان جان، فیلم بسیار زیبای میان ستاره ای (Interstellar) اثر کریستوفر نولان رو برای سومین بار مشاهده کردم. فیلمی در ژانر علمی تخیلی حماسی که اثری بسیار خوش ساخت و تاثیرگذار از این کارگردان می باشد. در خلال فیلم که تقریبا اوایل آن نیز بود موسیقی بی نظیری شروع به پخش شدن کرد. یکی از دوستان با اینکه اطلاعی از کل فیلم هنوز پیدا نکرده بود از روی این موسیقی شروع به تعریف کردن حال و هوای کل فیلم کرد. فیلم دو ساعته را در ابتدا فقط و فقط از روی موسیقی درک کرد. من چون این فیلم را دوبار دیگر نیز دیده بودم از صحبت های دوستم تعجب کردم و به عمق هنر هانس زیمر تولید کننده موسیقی این فیلم پی بردم. موسیقی دقیقا حال و هوای بیم و امید و تلاش برای رهایی از یک مخمصه و رسیدن به رشد و موقعیتی بهتر را داشت. این قدر این موسیقی زیبا بود که فردای آن روز یکی دیگر از دوستانم آن را دانلود کرده بود و برایم ارسال! موسیقی را منهای فیلم آن هم که گوش می دهی حال و هوای درستی از یک واقعه به تو می دهد. برای اینکه این حقیقت را تست هم کرده باشم این تراک را برای عزیزی که اصلا از وجود چنین فیلمی بی خبر است پخش کردم. نتیجه جالب بود! دقیقا حال و هوای اتفاقات رخ داده در فیلم را برایم تعریف کرد. حتی تعابیرش از ما که فیلم را دیده بودیم دقیق تر و کامل تر بود.

موسیقی خوب اینگونه با تو سخن می گوید!

خیلی جالب بود که کریستوفر نولان به هانس زیمر حتی فیلمنامه را هم برای مطالعه نداده بوده است! شالوده این موسیقی تنها از روی یک صفحه کاغذ و آن هم یک روزه تولید شده است.

موسیقی دان خوب این گونه با تو سخن می گوید!

مشاهده این فیلم و همچنین فیلم جاذبه و مریخی را به تمامی دوستان توصیه می کنم. خداشناسی در این فیلم برای خداشناسان موج می زند.

این موسیقی زیبا را در زیر گوش دهید

دانلود موسیقی از اینجا

این فیلم زیبا را از اینجا دانلود کنید.

این مطلب را می توانید در اینستاگرام من دنبال کنید

 

View this post on Instagram

 

موسیقی چگونه با تو حرف می زند تجربه نوشتی از مسعود مردیها چند روز پیش با جمعی از دوستان جان، فیلم بسیار زیبای میان ستاره ای (Interstellar#) اثر کریستوفر #نولان رو برای سومین بار مشاهده کردم. فیلمی در ژانر #علمی #تخیلی #حماسی که اثری بسیار خوش ساخت و تاثیرگذار از این کارگردان می باشد. در خلال #فیلم که تقریبا اوایل آن نیز بود #موسیقی بی نظیری شروع به پخش شدن کرد. یکی از دوستان با اینکه اطلاعی از کل فیلم هنوز پیدا نکرده بود از روی این موسیقی شروع به تعریف کردن حال و هوای کل فیلم کرد. فیلم دو ساعته را در ابتدا فقط و فقط از روی موسیقی درک کرد. من چون این فیلم را دوبار دیگر نیز دیده بودم از صحبت های دوستم تعجب کردم و به عمق هنر هانس زیمر تولید کننده موسیقی این فیلم پی بردم. موسیقی دقیقا حال و هوای بیم و امید و تلاش برای رهایی از یک مخمصه و رسیدن به رشد و موقعیتی بهتر را داشت. این قدر این موسیقی #زیبا بود که فردای آن روز یکی دیگر از دوستانم آن را دانلود کرده بود و برایم ارسال! موسیقی را منهای فیلم آن هم که گوش می دهی حال و هوای درستی از یک واقعه به تو می دهد. برای اینکه این حقیقت را تست هم کرده باشم این تراک را برای عزیزی که اصلا از وجود چنین فیلمی بی خبر است پخش کردم. نتیجه جالب بود! دقیقا حال و هوای اتفاقات رخ داده در فیلم را برایم تعریف کرد. حتی تعابیرش از ما که فیلم را دیده بودیم دقیق تر و کامل تر بود. موسیقی خوب این گونه با تو سخن می گوید! خیلی جالب بود که کریستوفر نولان به هانس زیمر حتی فیلم نامه را هم برای مطالعه نداده بوده است! شالوده این موسیقی تنها از روی یک صفحه کاغذ و آن هم یک روزه تولید شده است. موسیقی دان خوب این گونه با تو سخن می گوید! _______ مشاهده این فیلم و همچنین فیلم #جاذبه و #مریخی را به تمامی دوستان توصیه می کنم. #خداشناسی در این فیلم برای خداشناسان #موج می زند. @masoodmardiha_ir web: Masoodmardiha.ir #social_Reformist

A post shared by Masood Mardiha (Ebrahim) (@masoodmardiha) on


خوشحال می شوم نظرتون رو راجع به این نوشته در زیر برام کامنت کنید و اگر از این مطلب خوشتون اومد اون رو با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


برچسب:
یک دیدگاه بنویسید